#visitleskovac #posetileskovac

Ministar turizma i omladine Husein Memić posetio Leskovac i brdo Hisar

Ministar turizma i omladine u Vladi  Republike Srbije, Husein Memić, boravio je danas u zvaničnoj poseti Leskovcu, gde je obišao jedno od najznačajnijih izletišta u gradu – brdo Hisar. Ministra Memića  dočekali su  predstavnici Turističke organizacije grada Leskovca, sa kojima je razgovarao o potencijalima za unapređenje lokalnog turizma, razvoju turističke infrastrukture i budućim projektima koji bi dodatno doprineli promociji Leskovca kao atraktivne destinacije za domaće i strane posetioce. Tokom obilaska, ministar Memić je imao priliku  da se upozna sa prirodnim i kulturnim vrednostima lokaliteta Hisar i prošeta stazom koja vodi do vrha brda, a čije je uređenje u prethodnom periodu finansirano preko projekta čija je vrednost iznosila 18,7 miliona dinara. Učešće tadašnjeg Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija je 15 miliona dinara, dok je grad Leskovac učestvovao sa ostatkom sume od 3,7 miliona dinara. Sa ministrom su o daljim planovima uređenja ove lokacije razgovarali i predstavnici JP Urbanizam i izgradnja Leskovac. Ova poseta predstavlja još jedan korak ka boljoj međusobnoj komunikaciji i koordinaciji između lokalne samouprave, turističke organizacija i Ministarstva turizma i omladine. Kroz zajedničke projekte i inicijative usmerene ka razvoju turizma u našem gradu, uverenja smo da će  se podrška resornog ministarstva nastaviti i u budućnosti.