Пљескавица из руке
Такмичење мајстора роштиља
Taкмичење Меморијал „Новица Станковић – Шапоња“
У оквиру такмичарског дела, туристичко привредне манифестације „Роштиљијада“, сваке године одржава се такмичење у припреми и печењу највеће пљескавице из руке, Меморијал „Новица Станковић – Шапоња“.
Пропозиције такмичења су такве, да такмичари праве пљескавицу, од руком захваћеног меса у једном потезу. Вишечлани жири оцењује: количина захваћеног меса у једном потезу, правилно обликовање пљескавице (облик и дебљина), правилну термичку обраду пљескавице и време припреме. На крају такмичења, жири проглашава победника такмичења, као и такмичаре који су заузели друго и треће место.
[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=“Text“ background_layout=“dark“ text_orientation=“center“ use_border_color=“off“ border_color=“#ffffff“ border_style=“solid“]